Vandens tyrimai ir kokybė

Sutiks kiekvienas, kad prieš naudojant vandenį yra privalu įsitikinti, kad jis yra kokybiškas. Kadangi naujų namų ar pramonės objektų statybos vyksta sparčiai, vandens kokybės nustatymui yra reikalingi tyrimai. Tik žinant tikslią vandens sudėtį galima ieškoti būdų kaip jo kokybę pagerinti.

Vandens tyrimai

vandens tyrimai

Kaip žinote, centralizuotas vandens tiekimas yra prižiūrimas. Todėl vanduo yra tiriamas nuolatos ir gauti rezultatai yra paskelbiami aptarnaujančios įmonės tinklalapyje. Tačiau yra ir kitų vandens šaltinių, kurių kokybė gali kisti priklausomai nuo oro sąlygų ar gretimai esančių pramonės objektų.

  • Jei yra daromas giluminis gręžinys, tai vandens tyrimą gali atlikti ir pati įmonė. Pakartotinus tyrimus yra rekomenduojama atlikti įtarus, kad vandens kokybė suprastėjo;
  • Kitokia situacija su vandeniu šuliniuose. Priežiūros specialistai yra nustatę, kad užterštų šulinių skaičius mūsų šalyje yra apie 70 procentų. Tai yra dėl vienos priežasties. Kadangi šulinio vanduo yra paviršinis, tai iškritus krituliams ar į gruntą išpylus trąšų, kas dažniausiai pasitaiko ūkiuose, vandens kokybė pasikeičia. Tokių vandens šaltinių savininkus rekomenduojama tyrimus atlikti kas 6 mėnesius;
  • Jau minėto centralizuotai tiekiamo vandens kokybę tiria paslaugas teikianti bendrovė, kuri ir privalo užtikrinti kokybę, bei saugumą. Tačiau turint individualų poreikį, vandens tyrimai atliekami ltaqua.lt laboratorijoje.

Cheminė geriamo vandens analizė

Iškasus šulinį ir leidus prisipildyti vandeniui ar išgręžus gręžinį ir pradėjus iš jo imti vandenį – svarbu atlikti jo cheminę analizę. Atlikus artezinių gręžinių, kastinių ar šachtinių šulinių geriamo vandens tyrimus galima sužinoti ir jo kokybę.

  • Koks vandenyje yra ištirpusių neorganinių medžiagų kiekis ir ar neviršijamos leistinos normos;
  • Sužinosite vandens PH, tai yra vandenilio jonų koncentracijos nustatymas. Jei vanduo turi spalvą, nustatomas ir permanganato indeksas vandenyje;
  • Ar vandenyje yra nitritų ir nitratų ir koks jų kiekis;
  • Žinosite geležies ir mangano kiekius savo vandens šaltinyje.

Pagal Lietuvos Respublikos nustatytas geriamojo vandens kokybės norma turi tokią lentelę:

PavadinimasMato vienetasDidžiausia leistina koncentracija
Katijonai:
Chloridas (Cl–)mg/l250
Sulfatas (SO42-)mg/l250
Nitritas (NO2–)mg/l0,50
Nitratas (NO3–)mg/l50
Katijonai:
Natris (Na+)mg/l200
Kalis (K+)mg/lnenormuojamas
Kalcis (Ca2+)mg/lnenormuojamas
Magnis (Mg2+)mg/lnenormuojamas
Amonis (NH4+)mg/l0,50
Kitos analitės vandens tyrime:
Geležis bendroji (Fe)mg/l0,2
Manganas (Mn)μg/l50
Arsenas (As)μg/l10
Bendras kietumasmg-ekv/lnenormuojamas
Vandenilio jonų koncetracija (pH)pH vienetai6,5 – 9,5
Savitasis elektrinis laidismS/cm25oC2500
Permanganato skaičiusmgO2/l5,0

Kaip matote iš lentelėje pateiktų skaičių, plika akimi tai atlikti neįmanoma. Todėl pradėjus naujo objekto statybas ar susirūpinus dėl vandens kokybės jau naudojamame šaltinyje, kreipkitės į ltaqua.lt, bus atlikti visi vandens tyrimai.

Kontaktai

UAB “LT Aqua”
Įmonės kodas: 302583519
PVM kodas: LT100006086718
Banko kodas: 70440
A.s. LT62 7044 0600 0773 4732
Ukmergės g. 298A, Vilnius
Tel. +37060227144
El. Paštas: info@ltaqua.lt