Norint plaukioti būtina pagalvoti ir apie katerio teises

Norint plaukioti būtina pagalvoti ir apie katerio teises

Taip jau yra, kad  katerius turi ne kiekvienas, bet greičiausiai, kad jais plaukioti ar bent pabandyti norėtų dauguma Lietuvos piliečių. Tačiau yra keli niuansai, kurie, šiek tiek, atbaido norinčių paplaukioti ir pasismaginti vandens pramogomis būrį. Taip yra todėl, kad norint plaukioti Lietuvos vidaus vandenyse, nepakanka turėti transporto priemonę, valtis, kateris ar burlaivis nėra dviratis, todėl jai valdyti yra privalomos įgyti teisės.

04

Teisė valdyti vandens transporto priemonę įgyjama ne parduotuvėje, ne skandinaviškame kioske, bet tik tam skirtose įstaigose, kuriose yra organizuojami kursai, po kurių išlaikiusieji egzaminą į rankas gauna katerio teises. Suprantama, kad tokių teisių nereikia kiekvienam, juk ne kiekvienas gali tapti laivo kapitonu, ne kiekvienas gali ir nori įsigyti laivą ar vandens priemonę pramogoms, bet tokie leidimai yra skirti tam, kad upėse, jūrose ar vandenynuose nekiltų masinis laivų chaosas, kai visi plaukios kaip nori ir nepaisys vieni kitų interesų. Todėl tam, kad taip nebūtų, kiekviena šalis turi savo vidaus vandenų taisykles, kurios suvienodintos visose šalyse tam, kad išsaugoti laivų judėjimą greitą ir saugų. Jei bandytume kalbėti teisine kalba, prieš norint plaukioti su laivu, Jums bus būtina susipažinti su teisės aktu, gal greičiau vadinama viena iš teisės normų – Europos vidaus vandenų kelių laivybos taisyklėmis, kurių nebūtina žinoti kaip du kart du, bet būti susipažinus ir žinoti taisykles yra būtina.

Taisyklių, kad gautumėte katerio valdymo teisę yra begalės ir jos galioja ne tik katerius turintiems, bet ir kitokias judėjimo vandeniu skirtas priemones, pradedant nuo vandens motociklų ir baigiant laivais, kurių variklių galia siekia virš 150 arklio galių. Taip yra todėl, kad laivams ar laiveliams, kurių savininkai turi pažymėjimus / leidimą plaukti iki 150 AG vandens priemone, nėra leistina plaukti į atvirą jūrą ar vandenyną. Taip yra todėl, kad traktuojama, jog iki 150 AG turintis laivavedys neturi tam reikiamos kompetencijos, nes ne visi laivavedžiai planuoja išvykas į atvirą jūrą ir tenkinasi tik vidaus vandenų akvatorija.

Taip pat skaitykite:

Taigi, galėtų būti pateikta ir išvada. Kad turėti katerį gali beveik kiekvienas, bet su juo, labiau nei su automobiliu, teks gaišti savo laiką, mokytis ir lankyti laivavedžio kursus, bet prieš tai, būtina iškelti sau asmeninius tikslus ir išsiaiškinti, kokiems tikslams bus naudojama vandens priemonė, planuojate plaukti į atvirus vandenis ar ne, tad čia ir yra pagrindinis Jums uždavinys, nes neturintiems teisės valdyti vandens priemonę ir leidimo prašant pirmą kartą, atvira jūra bus pasiekiama tik po metų, kai skirsite papildomiems kursams, kuriems yra kur kas didesni reikalavimai, nei nurodyti vidaus vandenų taisyklėse. Tad rimtai verta viską pasverti ir apsvarstyti savo planus prieš praveriant Klaipėdos mokymo centro duris, pavadinimu „Laivavedys”.

Daugiau informacijos rasite ir Kaune.

Patariamojo pobūdžio straipsnis parašytas: 2016-01-14